Рок за плаћање пријаве испита

Чет, 23. Нов, 2017. у 12:43

Поштовани студенти,

Обавештавамо вас да је дошло да малих измена у правилима за пријављивање испита, конкретно везаних за рок за плаћање испита.

Уместо некадашњег рока за плаћање од једног радног дана након завршетка рока за пријаву, сада је крајњи рок:

најкасније један дан након завршетка рока за пријаву.

Дакле, ако се пријава испита завршава у петак, уплата се мора извршити најкасније у суботу, а не у понедељак, као што је раније важило.

Важно је да знате да неће бити уважаване ни оне закаснеле уплате чији доказ о уплати однесете лично на шалтер Студентске службе.

Такође вас подсећамо на већ постојеће правило да се испит може пријавити (на шалтеру Студентске службе или преко СИП-а) и након истека рока за пријаву, а уз додатно плаћање због кашњења, али најкасније три радна дана пре почетка испитног рока. У овом случају (пријава са кашњењем) чак и ако пријавите испит преко СИП-а доказ о уплати морате да однесете на шалтер Студентске службе, и то најкасније 3 дана пре почетка испитног рока.

Сва ова правила, као и све потребне информације у вези са пријавом испита преко СИП-а, имате и чланку:

Пријава испита преко СИП-а