Презентација студија и програма стипендија Владе Републике Француске

Пон, 10. Дец, 2018. у 14:43

Позивамо вас на презентацију студија и програма стипендија Владе Републике Француске која ће се одржати на Електронском факултету у четвртак 13. децембра 2018. године у 13 и 30 у Амфитеатру А4. Мобилност студената представља приоритет за Амбасаду Француске и Француски институт у Србији, као и програми намењени наставницима и истраживачима. Сваке године студентима из Србије додељује се око 50 стипендија за ниво мастер 2 и докторске студије. Чекамо вас у што већем броју!

Опширније:
Студент сте и желели бисте да студирате у Француској? Одаберите студијски програм нивоа мастер 2 или доктората, на француском или енглеском језику, на универзитету по вашем избору у Француској: у Ници, Тулузу, Лилу, Стразбуру, Паризу или било ком другом универзитетском граду у Француској и остварите своју замисао захваљујући стипендији коју додељују Амбасада Француске и Француски институт у Србији.

Сваке године око педесет студената искористи финансијску подршку Владе Француске за наставак студија у Француској.

Конкурс за стипендије 2019-2020. отворен је до 18. марта. 2019.

Подношење кандидатура:
Француски институт у Србији, Змај Јовина 11, Београд
vesna.adamovic@institutfrancais.rs

Услови и критеријуми налазе се на:
www.institutfrancais.rs/info/bourses-du-gouvernement-francais/
www.srbija.campusfrance.org