Стипендије владе Јапана

Уто, 7. Мај, 2019. у 11:19

САОПШТЕЊЕ ЗА МЕДИЈЕ
Јапанска амбасада у Републици Србији
(Тел: +381 11 3012 800; фаx: +381 11 711 8258; е-маил: info@s1.mofa.go.jp)

M E X T 2020

СТИПЕНДИЈЕ ВЛАДЕ ЈАПАНА

Амбасада Јапана обавештава све заинтересоване кандидате у Републици Србији и у Црној Гори да од понедељка, 22. априла 2019. године почиње конкурс за МЕXТ (Министарство образовања, спорта, науке и технологије Владе Јапана) стипендије за 2020. годину за студенте из Републике Србије и студенте из Црне Горе.

ПОСТОЈЕ ДВЕ КАТЕГОРИЈЕ СТИПЕНДИЈА:

ПОСЕБНЕ НАПОМЕНЕ:

• Заинтересовани кандидати треба пажљиво да прочитају и следе инструкције које су за сваку од наведених категорија јасно истакнуте у документима под називом: Application Guidelines for Undergraduate Students (за основне студије) односно Application Guidelines for Research Students (за постдипломске студије)
  • обе категорије укључују обавезно тестирање знања енглеског и јапанског језика
  • за додипломске студије ће се, у зависности од области студирања, обавити тестирање знања математике, физике, хемије или биологије на енглеском језику

ЗА ДОДАТНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОНТАКТИРАТИ АМБАСАДУ МЕЈЛОМ: culture@s1.mofa.go.jp

КОНКУРС ЈЕ ОТВОРЕН ДО ПЕТКА, 24. МАЈА 2019. ГОДИНЕ

СВИ КАНДИДАТИ ЋЕ О ДАТУМУ И МЕСТУ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА
БИТИ ОБАВЕШТЕНИ ПО ЗАВРШЕТКУ ПРИЈАВНОГ ПЕРИОДА.

Напомена: За остале информације контактирати Одељење за културу и медије Јапанске амбасаде

Оригинални документ погледајте у  наставку.