Конкурс Хемофарм фондације за доделу 10 стипендија

Пон, 21. Окт, 2019. у 13:59

Студентима који су први пут уписали завршну годину основних/интегрисаних академских студија као и студентима који су школске 2019/2020. уписали мастер студије на факултетима чији је оснивач Република Србија и то на:

- Медицинским факултетима;

- Фармацеутским факултетима;

- Технолошким факултетима;

- Хемијским факултетима;

- Факултетима за физичку хемију;

Конкурс је отворен за студенте који су у досадашњем студирању остварили просек оцена најмање 8,50.

Студентима завршне године основних/интегрисаних академских студија и студентима мастер студија, стипендија ће се исплаћивати месечно, у износу од 11.741,00 РСД, у периоду од октобра 2019. до септембра 2020. године, изузев јула и августа, најкасније до 15ог у месецу за текући месец.

Осим просечне оцене, приликом одабира, критеријум је и материјално стање студента. Право учешћа на конкурсу имају кандидати који су држављани Републике Србије.

За кандидате који буду у ужем избору спровешће се процес професионалне селекције која обухвата тестирање и интервју са кандидатима. Резултати професионалне селекције су један од критеријума за избор стипендиста. Будући стипендисти ХЕМОФАРМ фондације у школској 2019/2020. години имаће прилику да буду део Менторског и програма стручне летње праксе „Можеш и ти“ и да у контакту са експертима ХЕМОФАРМ АД унапреде своја знања и вештине неопходне за даљи лични и професионални развој.

Конкурс је отворен од 15.10.2019. до 04.11.2019. године. Пријаве на конкурс и документацију кандидати за доделу стипендија су дужни да доставе лично или поштом на адресу:

ХЕМОФАРМ фондација

Пријава на КОНКУРС за школску 2019/2020. годину

Проте Матеје 70

11000 Београд

Више детаља о конкурсу погледајте на http://www.fondacijahemofarm.org.rs/srb/sta-radimo/program-za-obrazovanje/prijava-za-stipendiju