Креирање налога на Мајкрософтовом сајту Azure

Уто, 27. Дец, 2016. у 13:42

Почетком 2019. године, Мајкрософт је урадио миграцију свих наших налога са On the Hub na Azure.

Корисници који имају налоге би требало да могу да се улогују, пронађу и скину софтвер као и раније.

Уједно су сви корисници који су имали elfak.rs налог додати у нову базу невезано за то да ли су имали налог на Azure сајту.

Додавање нових налога, за студенте који су тек сада креирали СИП налог и тек сада добили елфак и-мејл, ће се вршити једном недељно.

Потребно је да са вашег @elfak.rs налога на

admin@elfak.rs

пошаљете и-мејл са насловом:

"Захтев за отварање Azure налога", ако немате налог или

"Захтев за продужење Azure налога", ако Вам је трајање лиценце истекло.

У мејлу шаљете Ваше основне податке:

• број индекса,
  • матични број (ЈМБГ),
  • фотографију/скенпрве стране индекса,
  • фотографију/скен стране индекса са последњим овереним семестром (ову страну не шаљу студенти који су ове године уписали факултет и још нису имали прилику да овере семестар, што се иначе мора урадити крајем јануара). Слику кропујте и смањите на величину довољну за јасан увид у све податке, нема потребе да шаљете оригинал величине неколико MB.

Логујете се са Вашим и-мејл налогом.

Имате право на једну инсталацију преузетог софтвера.

Напомена: Уколико је преузети инсталациони фајл .iso tipa, потребно је да га прво нарежете на CD/DVD или, што је лакше и брже, виртуелно "завртите" помоћу неког од софтвера ове намене, нпр: Ultra ISO

Налог истиче сваке године и треба га продужити, што је дозвољено студентима који су оверели последњи семестар.

Продужење важења налога ради администратор када студент са свог @elfak.rs налога на admin@elfak.rsс пошаље "Захтев за продужење Azure налога" и уз њега приложи своје основне податке, слично као приликом креирања налога.

Апсолвенти имају право коришћења Azure налога још 3 године након одслушане 4-те године студија.