Креирање налога на Microsoft Imagine сајту

Уто, 27. Дец, 2016. у 13:42

Отварање и продужавање трајања налога на сајту

Microsoft Imagine

ради администратор на захтев студента.

Потребно је да са вашег @elfak.rs налога на

admin@elfak.rs

пошаљете и-мејл са насловом:

"Захтев за отварање Microsoft Imagine налога", ако немате налог или

"Захтев за продужење Microsoft Imagine налога", ако Вам је трајање лиценце истекло.

У мејлу шаљете Ваше основне податке:

• број индекса,
  • матични број (ЈМБГ),
  • фотографију/скенпрве стране индекса,
  • фотографију/скен стране индекса са последњим овереним семестром (ову страну не шаљу студенти који су ове године уписали факултет и још нису имали прилику да овере семестар, што се иначе мора урадити крајем јануара). Слику кропујте и смањите на величину довољну за јасан увид у све податке, нема потребе да шаљете оригинал величине неколико MB.

Ваш Microsoft Imagine user name ће бити Ваш елфак и-мејл налог.

Након креирања налога добићете и-мејл са линком до сајта, као и до стране за измену лозинке.

Препоручујемо Вам да унесете исту лозинку као што Вам је елфак и-мејл и СИП.

Напомена: променом лозинке на СИП-у аутоматски се мења лозинка за СИП, и-мејл и факултетски бежични интернет, али не и за Microsoft Imagine; њу, по потреби, мењате независно.

Сада се напокон можете улоговати на Microsoft Imagine!

Логин страна коју можете запамтити у Вашем интернет претраживачу је: Microsoft Imagine

Након што сте се успешно улоговали, можете бирати Мајкрософт развојне алате које желите да преузмете.

Имате право на једну инсталацију преузетог софтвера.

Напомена: Уколико је преузети инсталациони фајл .iso tipa, потребно је да га прво нарежете на CD/DVD или, што је лакше и брже, виртуелно "завртите" помоћу неког од софтвера ове намене, нпр: Ultra ISO

Налог истиче сваке године и треба га продужити, што је дозвољено студентима који су оверели последњи семестар.

Продужење важења налога ради администратор када студент са свог @elfak.rs налога на admin@elfak.rsс пошаље "Захтев за продужење Microsoft Imagine налога" и уз њега приложи своје основне податке, слично као приликом креирања налога.

Апсолвенти имају право коришћења Microsoft Imagine налога још 3 године након одслушане 4-те године студија.