Предавање компаније HDL Design House

Уто, 23. Мај, 2017. у 10:22

Предавање компаније HDL Design House на тему нових могућности за каријеру одржаће се 29.маја у Сали 1 у 13ч.

Компанија HDL Design House ће одржати предавање на тему нових могућности изградње каријере у Србији у области пројектовања и верификације чипова.

Биће приказани нови трендови у свету у области "Semiconductor" индустрије који указују на пораст и ширење примене чипова.

Предавање је намењено свим студентима Електронског факултета са циљем да укаже на шансе стабилног запослења у нашој земљи које доносе могућност напредовања на послу, едукације, као и животни стандард који се може мерити са оним који ваше колеге имају у иностранству, радећи у најпознатијим светским компанијама из ове области.

Предавање је такође намењено студентима прве године који се опредељују за смер, са циљем да укаже на повољности одабира смера Електроника, који нажалост тренутно не уживају исту популарност као смерови за софтверско инжењерство, а неретко нуде и бољу перспективу за каријеру.

Датум и време: 29.мај 2017, у 13ч

Место: Сала 1, Електронски факултет, Ниш

Предавач: Предраг Марковић, CEO HDL Design House

О компанији HDL Design House: HDL Design House се бави пружањем услуга у области пројектовања и верификације SOC интегрисаних кола, као и развојем IP CORES и симулационих модела који се користе у „System/Product  Level“ симулацијама, послујући у складу са међународно признатим стандардима квалитета ИСО 9001:2008 управљања квалитетом и ИСО 27001:2013 управљања безбедношћу информација.

Компанија је основана 2001. године, и тренутно запошљава 140 инжењера који раде у развојним центрима у Београду, Ћуприји и Грчкој. Од свог оснивања, HDL DH изузетно успешно учествује на R&D пројектима са компанијама као што су: NXP, Fujitsu, AMD, Infineon, CEVA, Cadence, Honeywell, Broadcom, Texas Instruments, Sensirion, uBlox, Siemens, Ericsson, Spansion, и другим, на развоју чипова најновије генерације.