Позив за доделу стипендија Siemens Mobility d.o.o. Церовац

Пет, 27. Мај, 2022. у 8:22

Siemens Mobility d.o.o. Церовац позива студенте Електронског факултета Универзитета у Нишу за зимски семестар школске 2022/2023. године да се пријаве за програм доделе стипендија. Компанија Siemens Mobility d.o.o. Церовац овим програмом стипендирања жели да пружи подршку студентима са истакнутим академским резултатима и интересом за даље усавршавање у области железничког саобраћаја.

Критеријуми за пријаву:

• Резултати током Основних и Мастер студија (просечна оцена 8),
  • Студенти који поседују изражене друштвене вештине,
  • интеркултуралну компетенцију,
  • студенти који су били укључени у волонтерски рад.

Потребна документација:

• Мотивационо писмо на енглеском језику,
  • CV на енглеском језику,
  • Потврда о студирању.

Рок за подношење пријава је 31.09.2022. године. Износ стипендије је 25.000,00 РСД. Трајање стипендирања:од 6 до 18 месеци. Стипендије ће доделити селекциона комисија која се састоји од три представника Siemens-a и професора факултета на коме се организује програм стипендирања. Одабир кандидата извршиће се у складу са горе наведеним критеријумима. Исплата стипендија се врши за сваки месец који студент проведе у програму стипендирања. Студенти самостално дефинишу план и програм рада уз подршку Siemens-a. Тема завршне дисертације биће дефинисана од стране Siemens-a или у изузетним случајевима од стране студената. Након успешно завршеног програма стипендирања студент потписује Уговор о раду који ће трајати у дужини од минимум двоструког времена проведеног у програму стипендирања или највише24 месеца.У овом периоду студент се плаћа по Siemens-oвом интерном плану зарада. Ако студент не испуни временски оквир предвиђен Уговором о раду, исплата мора да буде пропорционална. Студент ће провести минимално 200 сати продуктивног рада у Siemens Mobility d.o.o. Церовац током године.

Погледајте ПОСТЕР1

ПОСТЕР2